Pardubice – nejen město perníku a hokeje

Pokud jste si na prázdniny naplánovali výlet po naší republice, rozhodně neopomeňte Pardubice, které mají rozhodně co nabídnout. Pardubice leží uprostřed Pardubické kotliny u soutoku řeky Labe a Chrudimky. Dominantou celého kraje je Kunětická hora, kde se v létě pořádají nejrůznější akce, prohlídky, ale také koncerty, které jsou hojně navštěvovány. Z Kunětické hory je krásný výhled jak na Železné hory, Českomoravskou vrchovinu, tak na Orlické hory a Krkonoše.

Většina lidí si s Pardubicemi spojí hokej, který se hraje v ČEZ aréně, ale také perník, který k tomuto městu neoddělitelně patří. Pokud si chcete onen pardubický perník zakoupit, v centru města naleznete hned několik menších obchodů, kde si tyto lahodné perníčky můžete dopřát.

Dalším základním rysem Pardubic je pochopitelně pivo, kde se již několik stovek let vaří v Pardubickém pivovaru. K dispozici je i prohlídka tohoto pivovaru, na jejímž konci si všichni návštěvníci budou moci pivo Pernštejn, které se zde vaří, ochutnat.

Na Pernštýnském náměstí naleznete spousty restaurací, kde se můžete dobře najíst, a v létě hlavně zahradní posezení, kde můžete v klidu přemýšlet, ale opět se dobře občerstvit. Pernštýnské náměstí je lemováno historickými budovami, kde je na samém začátku Zelená brána. Zelenou bránu můžete také pochopitelně navštívit a už jenom kvůli tomu dokonalému výhledu na celé Pardubice návštěva stojí.

Ale to není zdaleka vše – v Pardubicích se jezdí dostihy, které každoročně navštěvuje několik tisíc lidí. Dále se můžete podívat na plochou dráhu, které se jednou ročně otevře, naplní lidmi a hlavně silně dunícími motorkami.

Pardubice jsou tedy město sportu, zábavy, ale také kultury a průmyslu. Můžete navštívit hned několik kin, ale také Východočeské divadlo, které je denně otevřené. Mezi největší průmyslové závody patří bezesporu Paramo a Synthesia.

Pokud si tedy chcete udělat výlet do Pardubic, rozhodně neprohloupíte.

Diskutujte k článku

Facebook komentáře: